Farmer's Cabrio: vlajková loď žižkovské Želvy nabízí unikátní zážitek

Napsal bloody cardinal (») 16. 5. 2017 v kategorii Tour de Burger, přečteno: 2749×

Nestává se často, abych psal dvakrát o jednom podniku, ale žižkovská Želva si to opravdu zaslouží, zejména proto, že patří k těm místům, kde by člověk potřeboval mít bezedný žaludek, aby ochutnal všechno. Při několikáté návštěvě jsem ochutal obecně vychvalované Farmer’s Cabrio – burger, který napoprvé volí spousta lidí. A později ještě Brewmaster, který se chlubí tvarůžkem.

Pravidelně se mi stává, že hledím do jídelního lístku a nevím, na co mám chuť. V Želvě se mi to stává proto, že všechno vypadá na papíře velmi lákavě. Tak jsem tentokrát zkusil Farmer’s Cabrio – burger, který vám na stole přistane „bez střechy“ – s horní houskou odsunutou, aby vaše zraky mohly spočinout na volském oku a slanině. Samozřejmě si ho dáte dohromady a připlácnete, aby se do něj dalo kousnout.

A právě v tom je jeho kouzlo – žloutek je tekutý, takže když praskne, rozteče se po zbytku burgeru a částečně se vsákne do horní housky. Nic jiného na něm pořádně unikátní není, ale správně tekutý žloutek z něj dělá velmi zajímavý zážitek jak chutí, tak konzistencí. A po pravdě, dlouho jsem nejedl lepší volské oko.

Do Želvy jsem se vypravil ještě jednou a zkusil Brewmaster, zbožňovaný kamarádem, který podobně holduje občasnému obžerství. Trik tohoto burgeru měl spočívat v cibulových kroužcích a zejména ve tvarůžku. Protože tvarůžek je sýr velmi výrazný, bylo ho použito jen málo – na můj vkus příliš málo. Ve výsledku jsem tedy cítil nějaký rozteklý sýr, ale nikoliv přesně tvarůžek.

Špičkově připravené a dokonale šťavnaté maso bylo samozřejmě perfektní, slanina také chutnala. Výsledek trochu kazily cibulové kroužky, které byly usmažené opravdu „do tvrda“ a v burgeru trochu podivně křupaly.

Zelva-brewmaster

V Želvě jsem nebyl naposledy, samozřejmě. Možnosti, co ochutnávat, tu ještě jsou, ovšem své favority už mám – Juicy Lucy a Farmer’s Cabrio. Právě Cabrio bych si dovolil označit za „signature“ burger tohoto podniku, kterého bych se na místě provozovatele při případné obměně menu rozhodně nezbavoval a který bych také používal k propagaci. Při oné případné obměně bych nicméně přidal nějaký decentně ostrý burger, který tu opravdu chybí.

bc

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a tři