Belzepub: vynikající coleslaw a obloha burgeru. Toť bohužel vše

Napsal bloody cardinal (») 20. 12. 2016 v kategorii Tour de Burger, přečteno: 1552×
20161130-212242.jpg

Belzepub na pražském Žižkově není typické místo, kam by člověk šel na burger. Tím spíš, pokud tam už někdy byl – tohle místo působí, jako by tu člověk měl dostat k pivu a cigáru tak nanejvýš chipsy. Přesto právě tohle je snad jediné místo, kde člověk najde kompletní nabídku burgerů i ve vegetariánských a dokonce i veganských variantách. Až na salát coleslaw to je ale skoro všechno, co lze na burgerech v Belzepubu skutečně pochválit.

Je-li tedy člověk vegan nebo vegetarián a chce-li burger, tenhle podnik by mohl být dobrou volbou. Ale nesmí očekávat útulné prostředí, excelentní pivo nebo téma výzdoby jakkoliv spojené s burgery. Belzepub je místo, kam jde člověk na pivo a panáka a možná si poslechnout techno, tekno, house nebo tak něco. Kdyby měl číšník dredy, vůbec by mě to nepřekvapilo, ba naopak bych to v podniku tohoto typu očekával.

Můj první dojem tedy nebyl nejlepší, ale to nejspíš proto, že jsem očekával něco typu smíchovského Bejzmentu nebo mělnického Němého Medvěda. To je možná trošku škoda, protože burger, který jsem tu měl, nebyl nejhorší – první návštěva v Bohemia Bagelu a první a prozatím jediný test burgeru v ostravském Saloonu dopadly hůř.

Objednal jsem si Belze burger, protože na papíře vypadal opravdu lákavě – kromě bio hovězího nabízí slaninu, cheddar, rajče, okurku, salát s hořčičným dressingem, cibulové chutney a curry kečup. Od Chilli burgeru mě odradily smažené jalapenos plněné sýrem – třebaže dobrý předkrm, do burgeru bych je nedával. Ve Swizz burgeru (sic) jsem zase nevěřil rösti, což je švýcarské označení pro bramborový placek.

Na výsledek jsem čekal poměrně dlouho na to, že lokál byl poloprázdný, ovšem vypadal lákavě a ani chuťově nebyl vůbec špatný. Odhlédneme-li od faux pas ve formě salátové okurky a trochu příliš propečeného masa, houska nebyla špatná a slanina, cheddar a cibulové chutney byly vynikající. Stejně tak byl perfektní salát coleslaw, kterého si můžete dát i malou mističku.

I hranolky si můžete objednat malé, takže lze ochutnat salát i hranolky a přitom se nepřežrat jako prase. Že byly z mraženého polotovaru, by ani tolik nevadilo, Jenže byly naprosto vysušené, víc než chipsy, víc než slané tyčky.

Při placení jsem dostal věrnostní kartičku na desátý burger zdarma. Předal jsem ji dál, protože z mnoha důvodů znova nepřijdu. Místního coleslawu bych ale dokázal sníst kýbl.

bc

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a šest