Plaťte jak mourovatí, Pražáci, a mezi dírami si kličkujte dál

Napsal bloody cardinal (») 11. 12. 2016 v kategorii Auta a cesty, přečteno: 1173×
plattejakmourovatiprazaci.jpg

Když čtete o dopravě v Praze, hned po ohromných kolonách a nesmyslu od Prahy 6 se zavíráním výjezdu z Blanky na Prašném mostě je snad nejčastějším tématem parkování. Lidí je tu hromada, takže je tu i hromada aut; kdo říká, že auta do města nepatří, tím říká, že do města nepatří lidi. Městské části přemýšlí, jak občany oholit o další peníze na parkovacích daních tak, aby se jim to ještě líbilo. Dnes mám ale jiné téma – děsivý stav pražských silnic.

Město vybírá miliony, možná i desítky milionů na pokutách zachycených úsekovým měřením v místech, kde největší nebezpečí hrozí nikoliv chodcům, zvířatům či snad dětem, ale právě peněženkám řidičů. A další nejméně vysoké statisíce za parkovací daně. Ale povrch mnohých pražských ulic, a to i leckterých hlavních tahů, je v katastrofálním stavu.

Je to tak špatné, že místo provozu musíte sledovat spíš silnici, abyste nevlétli do kanálu propadnutého o deset centimetrů, výtluku klidně ještě o kus většího, nebo abyste nevzali částí podvozku či olejovou vanou motoru obrovský fald, který vytvořily autobusy v zastávce. Každý asfaltový zpomalovací práh je jinak vysoký a každý nájezd na něj má jiný sklon.

Nádherné dlážděné ulice aby člověk měl označené v mapě barvičkami, kudy se dá jezdit a kudy ne, protože každá, dokonce každý kousek jedné ulice, je v jiném stavu. (Tak mě napadá, to by se hodilo u všech ulic.) Když je Plzeňská dva měsíce ochromena opravou tramvajových kolejí, výsledkem je sice zrušený jeden jízdní pruh, ale zato díry v asfaltu zůstaly beze změn!

Člověk si říká, proč ve městě vídá tolik SUV – napadlo někoho, že je láká vyšší podvozek kvůli tankodromům, po kterých v Praze musíme jezdit? Jistě, spousta ulic je v krásném stavu, ale zbytek vypadá hůř než v Polsku. Doslova a do písmene, půl roku jsem žil v Krakově.

A proč parkovací povolence na modrý mor říkám daň? Protože úředník nechá na ulici namalovat jakousi čáru a nařídí, že kdo mu nezaplatí a přesto tam zaparkuje, bude pokutován. Platit tedy musí, pokud chce dále parkovat na ulici, ale nic za to nedostává. Nevznikne ani jediné parkovací místo, všem – úplně všem, zdůrazňuji, i těm, kteří nemají auto – to přidělá problémy. Proto tomu nelze říkat poplatek, nýbrž jedině daň.

bc

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a jedenáct